Přebudujte své sny na definované cíle a začněte žít naplno

Stanovujete si cíle? Přemýšleli jste někdy o tom, co je třeba ke stanovení cíle a jaké jsou předpoklady stanovení cíle? Definujete si cíle, a pokud NE, víte proč se stanovení cíle vyhýbáte? Víte, jaký je rozdíl mezi snem a cílem? Pojďme si postupně společně na položené otázky odpovědět.

Začnu odpovědí na poslední otázku:
Jaký je rozdíl mezi snem a cílem?

Jednoduše řečeno, sen, ke kterému přidáte časové hledisko se stane vaším cílem.

Do té doby než přidáte ke svému snu termín, je vaše představa možné budoucnosti pouhým snem. Překrásnou, většinou motivující představou více či méně uvěřitelné možné budoucí skutečnosti. A abychom sen přitáhli z říše snů a představ do naší životní reality, je prvním krokem uvědomit si a rozhodnout se, kdy chceme, aby se sen stal součástí naší přítomnosti.

Přidáním termínu investujeme svou vlastní víru a vyšleme svému podvědomí prostřednictvím vědomé mysli signál: ANO, věřím, že se tato má představa může někdy uskutečnit. Přál bych si, aby se tak ideálně stalo tehdy a tehdy!

Wow, cítíte tu sílu, co se v dané chvíli stane? Kolik energie se v daný moment ve vašem podvědomí aktivuje, aby vám pomohlo cíle dosáhnout?

Pokud pochybujete, je to v pořádku. Pravděpodobně jste raději na tuto svou přirozenou dovednost (umění snít) vlivem získaných negativních zkušeností rezignovali. Nechali jste se postupně ovládnout strachem z možného dalšího zklamání a váš mozek vás postupem času začal „chránit“ a zakázal si snít. Na takový luxus vy přece nemáte čas, vždyť vám to většinou přece nepřineslo nic jiného než zklamání.

Vnitřní hlas vašeho ega vám nyní při každém náznaku snění říká, že snění je mrhání časem a že realita života vás z toho snění snadno vyléčí, tak proč svým časem mrhat. Mozek vám říká: Koukej se raději místo snění věnovat něčemu smysluplnému! A přesto někde hluboko ve vašem mozku, ta touha po snění a zadupaná představivost dřímá a pokládá si potají otázku: Jaké by to asi bylo, kdyby…

Dost řečí, jedno kdyby stačí, to nás k cíli nedovede a řada z vás navíc nemá se sněním sebemenší problém. S naplněním vašich cílů už to tak slavné však většinou není. Pojďme proto pokročit k dalšímu předpokladu uspěšného splnění cíle.

Abyste aktivovanou energii vašeho podvědomí mohli naplno využít tak, aby začala pracovat ve prospěch naplnění cíle a splnění vašeho snu, je třeba tuto energii usměrnit. Znamená to, nasměrovat ji jedním směrem. To uděláte tím, že vaše mysl určí první krok, který vede ke splnění cíle. Nic víc, nic míň. Věřte, nevěřte, jestli nevěříte, vyzkoušejte! Určete první krok a prostě ho udělejte!

A jaký by měl tento krok být?

Má být takový, abyste věřili, že tento krok dokážete udělat. Možná v danou chvíli ještě zcela nevěříte, že stanovený celkový cíl dokážete splnit nebo pochybujete, že to bude ve stanoveném termínu. NEVADÍ, prostě se jen plně soustřeďte na svůj první krok, nasměrujte svou pozornost a vykročte na cestu k cíli.

U prvního kroku je extrémně důležitý směr, buďte proto opravdu pozorní. První krok má být tak dlouhý, abyste ho ideálně mohli udělat okamžitě, nejpozději však do 24 hodin. Pamatujte, že první krok je vždy jen jeden, a že tím, že ho uděláte, vysíláte vašemu podvědomí další signál. Signál: Věřím, že to dokážu, proto jsem se vydal na cestu směrem ke svému cíli!

A jak se po prvním kroku dostanete až do cíle?

Potom, co uděláte první krok, zastavte, rozhlédněte se a určete jaký bude ten další krok. Přemýšlejte vždy pouze o cíli a o dalším kroku. Ovládněte nutkání chtít naplánovat celou cestu. Spolehněte se na svůj vnitřní hlas, na svou obdobu vlastní GPS navigace.

Plánujte jen cílové místo a případně zastávky, které chcete po cestě vědomě udělat.

Jak se jmenuje, každé město a vesnice přes které pojedete, to nepotřebujete dopředu znát, dozvíte se je, až na to přijde čas, až budete daným místem projíždět. Věřte si, že dokážete naplánovat vždy ten jeden příští krok. Pokud jste si zatím cíle raději nestanovovali, bude to pro vás snazší než bezmezně věřit ve splnění vašeho snu, tzn. dosažení cíle. A přesto to bude fungovat, budete-li používat na své cestě k cíli následující postup.

Uděláte-li na své cestě k cíli chybu, uvědomte si, že to byl pouze krok stranou, který vás nepřiblížil cíli. Stačí se v danou chvíli zastavit, nepanikařit, uvědomit si hlas své vnitřní navigace a zkontrolovat, že stále mám na své trase jasný cíl.

Postupujte obdobně jako když při jízdě s GPS navigací špatně odbočíte. Co po vás GPS navigace v takovém případě požaduje? ANO, a stejné je to i v životě. Při nejbližší možného příležitosti se otočte a vraťte se na místo předposledního kroku ve směru cíle. Není-li to možné, tak vědomě a se zvýšenou pozorností postupujte vpřed po změněné trase do doby, kdy je váš další krok již opět tou nejrychlejší možnou spojnicí na vaší cestě k cíli.

Po celou dobu vaší cesty nezapomeňte po každém významnějším kroku zkontrolovat, kolik času zbývá ještě do cíle a jak je na tom vaše palivová nádrž. Nenechte palivo vaší víry v dosažení cíle rozblikat! Sledujte svou motivaci dojít až do cíle a dostane-li se ručička ukazatele nebezpečně nízko (= objeví-li se první pochyby), zastavte a hledejte, kde je nejbližší čerpací stanice. Necháte-li kontrolku stavu nádrže rozsvítit, dost možná začnete zbytečně panikařit a umožníte strachu z neúspěchu, aby se vás pokusil ovládnout.

A co je vaší čerpací stanicí motivace?

Je to představa splněného snu! Vždy když vás přepadnou pochyby, představte si sebe sama na konci cesty. Jaké to bude až se váš sen stane skutečností? Jak se budete cítit? Co budete prožívat?

Jsme na konci, na konci článku, který může být začátkem vaší cesty za vašimi cíli. Zbývá mi už jen odpovědět na otázku:

Co je potřeba pro stanovení cíle?

Ke stanovení cíle je třeba špetka odvahy k překonání předchozích zklamání a předpokladem je vaše víra v sebe. Sebevědomí dokázat naplánovat první krok, který vám pomůže nasměřovat vnitřní energii, odhodlat se a vykročit! Vykročit po cestě k vašemu cíli a postupovat krok za krokem směrem ke splnění snu, který daný cíl v sobě obsahuje.

Platí totiž rovnice SC = E x S x N x K (SC…splněný cíl, E…energie, N…počet opakování, K…krok, S…směr)

Na zbylé otázky prvního odstavce článku za vás odpovědět nedokážu. Odpovědi na ně znáte JEN a JEN vy sami.

Přeji Vám na vašich cestách k cíli: Šťastnou cestu!