Naléhavé není nutně důležité

Chcete znát rozdíl mezi myšlením úspěšných a neúspěšných? Zde je trumf úspěšných a spokojených lidí – každý si moc dobře uvědomuje rozdíl mezi důležitým a naléhavým. Ne, nejde o ekvivalenty!

Schválně, kolikrát vám v uplynulém týdnu někdo volal nebo psal v tomto duchu:“Ahoj, něco bych od tebe potřeboval/a…”?

Možná zde stálo: “mohu tě o něco požádat/poprosit”, “mám na tebe velkou prosbu”, “jen ty mi můžeš pomoct”. Ale je to jedno a totéž. Schválně, kolikrát si vzpomenete?

Pamatujte:

Důležité = důležité pro nás
Naléhavé = důležité pro ostatní

Jen vy však musíte rozlišit, co je pro vás opravdu důležité, a co je naopak jen naléhavé. Kdo to nerozlišuje, je takovým “hej, počkej”, “vše pro ostatní, nic pro sebe” a stráví většinu svého života prací pro ostatní, z nichž naprostá většina to nikdy neocení. To chcete? Zamyslete se nad tím.

Tímto netvrdíme, že není důležité pomáhat ostatním. To zajisté je, prioritou však je dát důležité na první místo, a až poté ve zbylém čase dělat to naléhavé. Jinak celý svůj život strávíte pomáháním druhým. Na realizaci vašich nápadů jaksi nezbyde čas.

Pamatujte však i na to, že každý z nás má své výchozí nastavení jiné. Tedy že každý z nás má úplně jinou tendenci soustředit se pouze na sebe, případně soustředit se pouze na ostatní. Obě varianty mají své výhody, ale i obrovské nevýhody. Prvním krokem je zjištění vašeho aktuálního nastavení mozku. Zjistěte aktuální nastavení svého mozku!