10 drobných věcí, které úspěšní lidé dělají každý den, aby ještě posílili svůj úspěch (2. část)

 Jaké jméno přirovnáte ke slovu úspěch? Bude to Steve Jobs, Elon Musk nebo Bill Gates? Každý z těchto jmenovaných dostal již v nespočetném množství jednu otázku. Jak? Jak to, že právě vás potkal úspěch? Odpověď je mnohdy jednodušší než se zdá. Přes 95% velmi úspěšných lidí uvádí, že je k úspěchu vede několik drobných úkonů, které provádí každý den. Pravdou je, že jejich osobnost definují právě tyto „drobnosti“. O které se jedná?

“Být nejbohatším člověkem na hřbitově pro mě nic neznamená. Jít večer do postele s pocitem, že jsme udělali něco úžasného, to je to, na čem mi záleží.” – Steve Jobs

Přinášíme 2. část důležitých “drobností”, které mohou změnit váš život.

6. Vyhledávají úspěšné přátele

Podle Jima Rohna, podnikatele a motivačního řečníka, jste průměrem pěti osob se kterými se nejčastěji stýkáte. Úspěšní lidé to vědí a proto vyhledávájí společnost stejně či výše úspěšných osob.

7. Nic neodkládají

Mark Twain jednou řekl:

 “Sníte-li živou žábu hned ráno, nic horšího se vám po zbytek dne nestane.”

Proto úspěšní lidé nečekají na šance. Ihned se chopí příležitosti. Přijmou všechna opatření a začnou s nejtěžším úkolem dne. Zbytek už jde jako po másle.

8. Mají podrobný plán

Kenneth Chenault je generálním ředitelem společnosti American Express. Každý večer si zapíše nejméně 3 věci, které chce na druhý den zvládnout. Do každého rána se probouzí s tímto seznamem. Díky tomu se rozvíjí denně mílovými kroky.

9. Tvoří si vyrovnaný život

K dosažení životní spokojenosti je třeba si udržet rovnováhu. Rovnováhu mezi vyděláváním peněz, trávení času s rodinou a dosahování osobních cílů.

10. Ví, že mohou zažít úspěch

Spisovatel Napoleon Hill jednou řekl:

“Vy řídíte svůj osud. Můžete si vytvořit svůj život.”

Když lidé pochopí, že štěstí a úspěch nepřijde jako mávnutím proutku, začnou se dít věci. Takoví lidé se nebojí uspět. Oni ví, že jako každý z nás na to máme plné právo.

Udělejte něco pro sebe! Test smyslových center mozku. Během 5 minut získáte pečlivě zpracované výsledky v PDF do vašeho emailu. Odpovědi, které mohou změnit váš život!